Wyspa Grójec

26 February, 2020

Wyspa Grójec

Golić się czy nie, oto jest pytanie

Golenie zarostu dla większości panów jest czymś uciążliwym. Zwłaszcza panowie, których zarost jest twardy i szybko odrasta. Często bywa, że u mężczyzny, który ogoli się rano, już wieczorem można zauważyć ciemną szczecinkę na brodzie.

Skóra na twarzy jest bardzo delikatna, wrażliwa, na ogół nierówna, a to utrudnia prowadzenie maszynki. Wielu chciałoby pominąć tę część porannej toalety. Dziś zarost jest do przyjęcia jedynie na wczasach lub jeśli jest odpowiednio schludny i wystylizowany. Jakimi maszynkami się golić? Dawniej popularne było golenie brzytwą w zakładzie fryzjerskim, aktualnie każdy ma dostęp do przyrządów takich jak jednorazowe maszynki do golenia, maszynki elektryczne i trymery. Są dostępne w niejednym sklepie, a nawet w kioskach ruchu. W sprzedaży posiada je każdy sklep z kosmetykami. Pamiętajmy, że im więcej nożyków ma maszynka, tym bardziej dokładne golenie. Pasek nawilżający ma za zadanie zmniejszać podrażnienia. Maszynki zasilane elektrycznie i trymery nie złapią mocnego zarostu i nie usuną go tak precyzyjnie jak zwykła maszynka jednorazowa, za to w mniejszym stopniu podrażniają skórę i ułatwiają wystylizować bródkę.

Poza maszynkami bardzo ważną rolę odgrywają kosmetyki do golenia, mleczka i płyny po goleniu oraz kremy nawilżające. Nie zapominajmy, że samo ogolenie to tylko pierwsza część toalety. Następną czynnością jest nałożenie kremów ochronnych i jej odpowiednie nawilżenie. Kupujmy najlepsze kosmetyki, a przy ich doborze inspirujmy się radami specjalistów. Dotyczy to głównie panów borykających się z komplikacjami z cerą. Delikatna skóra źle znosi golenie. Trudności takie mają także ci, którzy mają na twarzy wykwity skórne lub inne infekcje. Nie można golić maszynką tych zmian, bo to może doprowadzić nawet do nowotworu skóry. Najrozsądniej z początku wypróbować leki na wypryski, które są dostępne w każdej aptece.

Jeżeli to nie pomoże, wybierzmy się do dermatologa, który doradzić być może antybiotyk albo proszki uodporniające. Apteka internetowa to idealne miejsce, aby wyszukać nowości produktowe lub przeczytać o suplementach diety mogących uodpornić nasz organizm przed zmianami skóry i alergią. Bardzo wielu mężczyzn ma problem z goleniem ponieważ robi to źle, w pośpiechu i niedbale. Pamiętajmy, że usuwamy zarost z włosem, a nie pod włos, a pośpiech prowadzi do nierównomiernego zgolenia zarostu bądź konieczności przejechania maszynką w tym samym miejscu kilka razy – co też powoduje zaczerwienienia. Uczulonym polecane jest usuwanie zarostu wieczorem: do rana zaczerwienione plamy znikną, a twarz odzyska estetyczny wygląd.

Golić się czy nie, oto jest pytanie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Previous article
Dostawa kwiatów
Next article
Odpowiednie dla Ciebie kosmetyki do włosów
About the author