Wyspa Grójec

26 February, 2020

Wyspa Grójec

Hydroterapia (w terapii endometriozy)

Hydroterapia (w terapii endometriozy)

Łagodzenie bólu jest niezaprzeczalną zaletą hydroterapii – metody leczenia łączącej metaboliczne działanie wody z regenerującymi właści­wościami ciepła i zimna. Opisane niżej zastosowania hydroterapii są równie użyteczne w leczeniu przerostu błony, jak i guzów macicy, a nasiadówki łagodzące bóle narządów miednicy są jedną z jej najstarszych form. Proponujemy nasiadówkę, lecz z pewnymi modyfikacjami. Spró­buj mianowicie zanurzyć tylko miednicę, na zmianę 3 minuty w ciepłej, a następnie 30 sekund w zimnej wodzie. Powtórz trzy razy. Metoda ta zwiększa dopływ energii do okolic miednicy. Oprócz tego ułatwia też wydalenie tkanki śluzówki.

Innym skutecznym sposobem leczenia zarówno endometriozy, jak i guzów macicy są okłady z oleju rycynowego na okolice macicy. Popra­wiają krążenie i przynoszą ulgę.

Umieszczenie w okolicach macicy papki z glinki bentonitowej może dać doskonałe efekty w leczeniu endometriozy i guzów macicy. Usuwa ona bowiem toksyny, wykazuje też działanie regenerujące. Papkę taką należy stosować codziennie przez trzy tygodnie każdego miesiąca. (Nie poleca się tej metody podczas miesiączki).

http://prezenciory.pl/

Hydroterapia (w terapii endometriozy)
1 vote, 5.00 avg. rating (97% score)
Previous article
Zioła (w terapii endometriozy)
Next article
Psychoterapia (w terapii endometriozy)
About the author