Wyspa Grójec

26 February, 2020

Wyspa Grójec

Lekarze holistyczni

Chociaż lekarze holistyczni zalecają czasem wykonanie pewnych standardowych testów diagnostycznych, jednak zwracają szczególną uwagę na warunki życia pacjenta. Już podczas pierwszej wizyty u tera­peuty alternatywnego zauważysz, że będzie on bardzo szczegółowo prze­prowadzał wywiad. W czasie pierwszej wizyty, która może trwać ponad godzinę, lekarz zbiera dane i zapisuje swoje spostrzeżenia na podstawie werbalnych i niewerbalnych komunikatów. Terapeuta nie będzie zesta­wiał twojego przypadku z innymi, bo dla niego każdy człowiek jest niepowtarzalny. Zanotuje swoje obserwacje, twoje uwagi na temat dole­gliwości i prawdopodobnie zada kilka pytań, by lepiej sprecyzować twój konkretny przypadek chorobowy. Jeżeli cierpisz z powodu ostrego bólu, prawdopodobnie skupi się na objawach oraz odczuciach, które uległy zmianie od momentu wystąpienia choroby. Jeżeli uskarżasz się na chroniczną dolegliwość, będzie chciał wiedzieć jak najwięcej o twoim życiu i przeszłości. Konwencjonalne testy diagnostyczne mogą być w pewnych przypadkach użyteczne, ale – aby dotrzeć do głębszych źródeł problemu – terapeuta alternatywny przede wszystkim wykorzysta informacje zebrane w czasie rozmowy.

Medycyna naturalna jest wierna zasadzie Hipokratesa: primum non nocere – przede wszystkim nie szkodzić. Celem takiego podejścia jest leczenie choroby, głównie za pomocą nieinwazyjnych, nieszkodli­wych środków oraz wykorzystania zdolności organizmu do samoleczenia.

Niekiedy stosowanie metod naturalnych wystarcza, by wyleczyć cho­robę, czasem konieczne jest również leczenie alopatyczne. Jeżeli mamy do czynienia z takim przypadkiem, leczenie alternatywne może być sto­sowane jako wspomagające uzupełnienie kuracji alopatycznej. Po odzy­skaniu zdrowia pacjent może nadal kontynuować leczenie naturalne, aby utrzymać i poprawić dobre samopoczucie – emocjonalne, fizyczne i mentalne.

Lekarze holistyczni
1 vote, 5.00 avg. rating (97% score)
Previous article
Badania diagnostyczne
About the author