Wyspa Grójec

26 February, 2020

Wyspa Grójec

Psychoterapia (w terapii endometriozy)

Psychoterapia (w terapii endometriozy)

Schorzenia macicy, takie jak endometrioza czy mięśniaki, mogą być skutkiem tłumienia przez kobietę urazów związanych z życiem intym­nym, niechęci do małżonka lub doświadczeń związanych z napastowa­niem seksualnym. Choroba może się pojawić, gdy napięcie emocjonalne lub psychiczne „umiejscowi się” w narządach rodnych.

Ponieważ uczucia takie mogą być głęboko stłumione, kobieta nieraz nawet nie wie o ich istnieniu. Często u podłoża jakiegoś problemu leżą dawne zaburzenia lub urazy psychiczne, sięgające nawet dzieciństwa. Zaburzenia fizjologiczne wiążą się nie tylko z seksualnością. Jeżeli na przykład obawiasz się o swoją przyszłość, pracę lub małżeństwo, być może wynikiem takich lęków są trudności z zaakceptowaniem własnej kobiecości. W takim wypadku zadajmy sobie pytanie: przed czym ucie­kam w tę chorobę?

Najważniejsze jest znalezienie przyczyny lęku lub frustracji. Pomocą mogą służyć różnorodne metody psychoterapii, między innymi hipnoza. Można też podjąć próbę zaakceptowania siebie, swojej kobiecości i natu­ralnych funkcji ciała, starając się zmienić sposób myślenia. Możesz na przykład spróbować przekonać samą siebie, że to cudowne być kobietą i bez wyjątku akceptujesz wszystkie funkcje swego ciała.

Psychoterapia może być stosowana łącznie z każdą terapią alterna­tywną, jednak szczególnie dobre rezultaty osiąga się wówczas, gdy towa­rzyszy terapiom, w których umysł oddziałuje na ciało, takim jak metoda biologicznego sprzężenia zwrotnego, oddychanie relaksa­cyjne, hatha-joga, hipnoza czy medytacja. Te ostatnie terapie, oprócz działania relaksującego, pomagają dotrzeć do własnego wnętrza i lepiej siebie poznać.

http://anonserek.pl/

Psychoterapia (w terapii endometriozy)
1 vote, 5.00 avg. rating (97% score)
Previous article
Hydroterapia (w terapii endometriozy)
Next article
Fitness
About the author