Wyspa Grójec

17 February, 2020

Wyspa Grójec

Zioła (w terapii guzów macicy)

Zioła (w terapii guzów macicy)

Zioła bardzo korzystnie oddziałują na stan zdrowia kobiet cierpiących na mięśniaki. Przede wszystkim zioła pobudzają pracę wątroby, wspo­magając proces rozkładu estrogenu, którego nadmiar często jest przy­czyną powstania lub przyspieszenia wzrostu guzów. Mogą też regulować poziom hormonu w organizmie. I wreszcie – łagodzą pewne, czasem bar­dzo dokuczliwe, dolegliwości.

Przyjmowanie opisanych poniżej ziół w zalecanych dawkach może zminimalizować niektóre objawy prawie natychmiast, jednakże korzyści będą się zwiększać stopniowo, wraz z upływem czasu. Pamiętajmy także, jak zawsze w przypadku kuracji ziołowej, że nie.należy przyjmować ziół dłużej ani w większych ilościach, niż jest to zalecane.

Zioła nie powinny być przyjmowane, jeśli równolegle stosowana jest aromaterapia lub homeopatia, ale mogą być łączone z większością tera­pii naturalnych. Przed podjęciem decyzji o leczeniu ziołami należy skon­sultować się z lekarzem prowadzącym.

Gorzknik kanadyjski (Hydrastis canadensis): Kłącza i korzenie tej rośliny od dawna są cenione za naturalne działanie zbliżone do dzia­łania antybiotyków. Ale wiele kobiet ze schorzeniami macicy, takimi jak endometrioza czy mięśniaki, ceni je za „uspokajanie” macicy i ha­mowanie obfitego krwawienia miesiączkowego.

 

Zioła (w terapii guzów macicy)
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Previous article
Mięśniaki
Next article
Pokrzywa zwyczajna
About the author